KASTAMONU ENTEGRE

Hayat Holding’in çok uluslu iki büyük şirketinden biri olan Kastamonu Entegre, ağaç bazlı panel endüstrisinde üretim yapmak üzere 1969 yılında kuruldu. İlk tesis olan yonga levha fabrikası, 1971 yılında Kastamonu’da üretime başladı.

Mobilya, dekorasyon ve inşaat sektörünün ihtiyaç duyduğu, ham ve melamin kaplı yonga levha, parlak panel, MDF, laminat parke, tezgah, kapı paneli ve sektörün ihtiyaçlarına yönelik katma değerli ürünler üreten Kastamonu Entegre, 1.2 milyar ABD dolar konsolide cirosuyla, sektöründe Türkiye’de 1’inci, Avrupa’da 4’üncü, Dünyada ise 7’inci sırada yer alan, global bir güçtür. Bugün, yaklaşık 5400 çalışanıyla gücü, bilgisi ve tecrübesiyle, Orta Amerika’dan Hindistan’a 77 ülkeye yaptığımız ihracatla sektör birincisi, İSO ilk 500 Sanayi Kuruluşu arasında 45. sıradadır.

Yurt içinde Kastamonu ve Gebze'de MDF ve yonga levha, Balıkesir, Samsun ve Tarsus'ta yonga levha, Adana'da MDF, yurt dışında ise Romanya'da kapı paneli ve yonga levha, Bosna Hersek'te kraft kâğıt, Bulgaristan'da yonga levha ve Rusya'da MDF olmak üzere toplamda 10 lokasyonda 13 fabrikada üretim gerçekleşmektedir.

Kastamonu Entegre’nin geniş ürün gamı arasında yer alan, mutfak ve banyo mekanlarında kullanılan Technotop markalı tezgahlar, modern makina ve en son teknoloji ile Teknopan ve Teknopan-Mr (Neme Dayanıklı) yonga levhaları, cpl ve hpl laminat kullanılarak üretilmektedir. Üst yüzeyde kullanılan laminat ve tezgahın alt yüzündeki tabaka, tezgahı nemden ve sudan koruyarak, Technotop ürünlerinin mutfak ve banyo gibi hijyenin çok önemli olduğu yaşam alanları için ideal bir ürün olmasını sağlamaktadır. Technotop tezgahlar akrilik esaslı, granit ve mermer tezgahlara göre fiyat anlamında mükemmel bir alternatiftir.

Ayrıca tezgahlar çizilmeye, sıcaklığa, buhara, suya, lekeye, çarpmaya ve aşınmaya karsı dirençlidir. Kolay temizlenebilir. Kapsamlı bir seçimden sonra oluşturulan dekor ve yüzeyler modern uygulamalar için rahat ve kolay seçim imkânı sunar. Yaklaşık 70 renkten oluşan dekorlardan düz ve ahşap olanlar Teknolam ve Medelam renkleri ile tam uyumludur.